Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka folur rreth kritikave jologjike të opozitës për vizitën zyrtare të Kryeministrit Kurtit në Japoni në kohën kur në Kosovë po mbahet grevë e shtyre nga opozita.

Deputeti në media, tha se Kurti në Japoni nuk i ka marrë çelësat e shkollës.

“Unë e pashë edhe opozitën. Kryeministri në Japoni, grevat mshel. E para Albin Kurti mësues nuk është, e dyta, Albin Kurti çelësat e shkollave me veti nuk i ka marrë”, tha Basha.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!