Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kurti më pas do të merr pjesë edhe në Akademinë Përkujtimore me rastin e masakrës së 3-4 shkurtit të vitit 2000, në ora 13:00.

“Kryeministri Albin Kurti, do të bëjë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz”, thuhet në komunikatë.

Lexo po ashtu:  Gjuriq mbronë Millosheviqin: Masakra e Reçakut është gënjeshtër, Vuçiq po e mbron të vërtetën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!