Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti tha në “Real Story”, në News 24 se, ose do të vijë partia e tij në pushtet dhe ai do të jetë kryeministër, ose në Kosovë do të zhvillohen zgjedhje të parakohshme.

Edhe këtu ka debat nëse nuk arrini të formoni qeverinë
Është destinacion i yni që ne të qeverisim bashkë me LDK. Ose Vetëvendosje në Qeveri dhe unë Kryeministri, ose zgjedhje të parakohshme. Ska kushte të tjera.

Ju thjesht përfituar nga rënia e të tjerëve….
Ne kemi një numër më të madh të votave sesa në 2017/ Kam nisur takimet me pakicat serbe. Me LDK kemi 61-62 deputetë. Në fund të fundit duhet të shohim se çfarë mund të bëjmë. Ndoshta ata duhet të votojnë ndonjë serb, që nuk është i tyre. Do i pranoj si deputetë në Kuvend. Jam i interesuar të bashkëpunoj. Por duhet ta kuptojnë se do kem nevojë kushtetuese të bashkëpunoj me ta.

Lexo po ashtu:  Ekspertët ligjor të OKB-së kritikojnë dënimin e Julian Assange
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!