Albin Kurti, candidate for prime minister from the opposition party "Vetevendosje," addresses his supporters during the closing election campaign rally in Kosovo capital Pristina Friday, June 9, 2017. Kosovars go to the polls on Sunday to choose the new 120-seat parliament that will have to deal with the thorny issue of the border demarcation deal with Montenegro and potential war crimes trials of some of its most senior political leaders. (AP Photo/Visar Kryeziu)
 

Ish kryeministri, Albin Kurti njihet si person që u ka mbijetuar shumë përballjeve të ndryshme në jetë.

Ai po ashtu ishte për një kohë në burg gjatë okupimit serb, ku thotë se përjetoi shumëçka.

Këto ditë po qarkullon në rrjete sociale një fotografi e Albin Kurtit, e bërë para 19 vitesh.

Ju pëlqen!

Në foto shihet Kurti me disa pjesëtarë të UÇK-së në vitin 1999 në Dragobil të Malishevës, kur edhe kishte flokët e gjata.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.