Ish-kandidati per kryetar të Drenasit, Xhavit Drenori përmes një postimi në Facebook ka thënë se mendim të njejtë kanë, jo vetëm nga shumica e qytetarëve tanë por edhe nga miqtë ndërkombëtar se qeverisja e Kosovës nga një kryeministër si Albin Kurti është jo vetëm e domosdoshme por edhe zgjidhje për problemet të vendit.

Postimi në Facebook:

Mendimi i njëjtë, jo vetëm nga shumica e qytetarëve tanë por edhe nga miqtë ndërkombëtar se #qeverisja e Kosovës nga një kryeministër si #AlbinKurtiështë jo vetëm e #domosdoshme por edhe #zgjidhje për një mori problemesh që vendit ia ka krijuar modeli qeverisës i plaçkitjes së gjëse publike.

Lexo po ashtu:  “Liria e fjalës shqetësim serioz”. Ambasadorja e BE-së i dorëzon Ballukut progres raportin e Komisionit Evropian për Shqipërinë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!