Sipas burimeve të Mekulipress kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti ka marr përafërsisht 185.000 vota ndërsa kandidatja e Ldk-së Vjosa Osmani ka arritur të fitoj 163.000 vota. Ju njoftojmë se rezultatet zyrtare dalin vetëm pasi të përmbyllet i gjithë procesi zgjedhor dhe të bëhët certifikimi i rezultateve nga KQZ.

Lexo po ashtu:  Kryesindikalisti, Hoxha, me dëshmi: Inspektorati hedh poshtë ankesën, drejtuesit e RTK-së të japin dorëheqje
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!