Kryeministri i pakorruptuar i Kosovës, Albin Kurti do të vizitojë të dielën Tiranën.

Mësohet se Kryeministri Kurti do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Nuk ka një qëllim të qartë e të deklaruar, por besohet të jetë në funksion të marrëveshjes së pafirmosur në Ohër, informimit të Shqipërisë me qëllim që edhe qeveria tjetër shqiptare në Tiranë të jetë e qartë në lobimin ndërkombëtar për misionin madhor të shpëtimit të Kosovës nga fashizmi serb.

Lexo po ashtu:  Patrioti Shpëtim Idrizi nga Tirana: Këtyre u dhemb veshi kur flet Albin Kurti, kush s’do bashkim kombëtar, e shkel kushtetutën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!