Paturpësia arrin kur e porosisin Hotin mos të bëjë gabimin e qeverisë Kurti. Hoti duhet të kujtohet që nuk është aty për të zgjidhur problemin e Covidit, por ndarjen e Kosovës dhe ribërjen e Thaçit president.

Numri i të infektuarve, numri i vdekjeve nuk mund ta prekë këtë vegël budalle të Isa Mustafës. Jam aq i përgjegjshëm kur flas, sa dhe pesha e çdo vdekjeje që shtohet.
Kur i kërkohet përgjegjësi popullsisë për higjienë dhe distancë, duhet që ai që e kërkon të përcjellë ndjenjën e përgjegjeshmërisë së lartë.

Sa më shumë vazhdon Koti me këtë qeveri të paligjshme, aq më shumë popullsia e Kosovës është në rrezik. Jemi në qorrsokak. Kosova është e zënë në kurth mes rrezikut prej qeverisë më idiote të parë ndonjëherë dhe virusit më dinak të njohur deri tani.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!