Përgatitja e një filmi është një proces i komplikuar në të cilin gjithçka duhet të jetë e përsosur.

Pra, kur rrjedha e qetë e gjërave shkelet nga vetë aktorët, drejtorët dhe prodhuesit ndonjëherë e gjejnë më të lehtë për ta zhdukur fajtorin krejt – edhe nëse ai ose ajo është një mega yll. Bright Side publikoi një listë me 14 tregime për rastet e aktorëve të mirënjohur që rezultuan në shkarkimin e tyre gjatë xhirimeve.

Natalie Portman – Claire Danes

Ju pëlqen!

Natalie Portman u miratua për rolin në “Romeo dhe Xhuljeta”, dhe ajo duhej të luante së bashku me Leonardo DiCaprion. Por pas fillimit të xhirimeve, regjisorët zbuluan se çehreja e aktores 14-vjeçare e bëri atë të duket si një vajzë e vogël pranë Leos 21-vjeçar. Sipas vetë Portman, kjo bëri që disa prej skenave të keqtrajtimit të fëmijëve të hiqen. Në fund, Natalie duhej të shkarkohej dhe të zëvendësohet nga Claire Danes.

Robert Downey Jr. – George Clooney
Një nga rolet kryesore në gravitetin e filmit i është dhënë Robert Downey Jr, i paimagjinueshëm, i famshëm për improvizimet e tij para kamerës. Por disa ditë në xhirim, u bë e qartë se aktori nuk ishte i përshtatshëm për të luajtur karakterin. Sipas fjalëve të regjisorit Alfonso Cuaron, “Robert është jashtëzakonisht i talentuar, por aspektet teknologjike të filmit paraqesin një pengesë të madhe për stilin e tij të filmimit”. Pra Downey Jr u zëvendësua nga George Clooney.

Megan Fox – Rosie Huntington-Whiteley

Gjatë filmimit të “Transformers: Dark of the Moon”, Megan Fox dhe regjisori Michael Bay, kishin një dialog të gjatë. Dhe të gjitha sepse Bay kërkoi që Fox të marrë një rol kyç dhe të fitojë 7-9 milionë funte për rolin. Në përgjigje, aktorja e krahasoi Gjirin me Hitlerin dhe e quajti atë “personin më i tmerrshëm për të punuar!” Si rezultat i kësaj, Megan u shkarkua menjëherë, dhe Rosie Huntington-Whiteley mori pjesën e saj.

Nicole Kidman – Jodie Foster
Nicole Kidman kaloi 18 ditë në xhirimet e “Panic Room” duke luajtur rolin e nënës, por gjithçka erdhi në asgjë. Aktorja duhej të jepte dorëheqjen nga filmi për shkak të komplikimeve me dëmtim të gjurit që vuajti ndërsa më pas u shkarkua! Në fund, Jodie Foster mori pjesën.

Ryan Gosling – Mark Wahlberg
Ryan Gosling nuk u shkarkua nga filmi – ai duhej të jepte dorëheqjen për rolin e tij një ditë para fillimit të filmimit. Megjithatë, kjo ende e bën atë një kandidat të denjë për përpilimin tonë. Aktori me dashje shtoi peshë në prag të xhirimeve të “The Bones Lovely” sepse ai kishte idenë e tij se çfarë duhet të dukej karakteri i tij. Regjisori, Peter Jackson, nuk e vlerësoi qasjen krijuese të Gosling dhe porositi aktorin të paketohet. Më pas, Mark Wahlberg u nënshkrua për rolin.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.