Një çift turistësh serbë kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti që u shënua rreth orës 15:00 në dalje të Lezhës përgjatë superstadrës Lezhë-Shkodër.

Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spitalin rajonal të Lezhës për ndihmë mjekësore pasi morën lëndime të shumta kur një makinë përplasi në lëvizje e sipër motorin me të cilin ata udhëtonin.

Sipas të dhënave të para, bëhet e ditur se aksidenti ndodhi për shkak se grupi i motoristëve tentoi të parakalonte makinën që ndodhej para tyre por në parakalim janë futur dy motorrë në të dy anët e lëvizjes dhe drejtuesi i autoveturës, duke tentuar të shmangë motorin që ishte futur për të parakaluar në anën e majtë, ka përplasur motorin tjetër që ishte futur paralelisht në anën e djathtë.

Ju pëlqen!

Goditja që mori ka bërë që drejtuesi i motorit të humbë kontrollin duke u rrëzuar.
Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe nisi hetimet ndërsa drejtuan edhe lëvizjen e trafikut të rënduar menjëherë pasi ndodh aksidenti.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!