Kolegji AAB dhe İnstituti Albanologjik i Prishtinës  organizojnë Akademi solemne me rastin e 85 vjetorit të lindjes së Akademik Rexhep Qosjes.

Akademia do të mbahet me 24 qershor 2021 në Teatrin “Faruk Begolli” ne ambientet e Kolegjit AAB në Fushë Kosovë me fillim në ora 17 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në televizion.

Në mesin e te ftuarve është edhe prof. Dr Naser Ferri.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.