Kolegji AAB dhe İnstituti Albanologjik i Prishtinës  organizojnë Akademi solemne me rastin e 85 vjetorit të lindjes së Akademik Rexhep Qosjes.

Akademia do të mbahet me 24 qershor 2021 në Teatrin “Faruk Begolli” ne ambientet e Kolegjit AAB në Fushë Kosovë me fillim në ora 17 dhe do të transmetohet drejtpërdrejtë në televizion.

Në mesin e te ftuarve është edhe prof. Dr Naser Ferri.

Lexo po ashtu:  Gjenerali rus i cili është përgjegjës për mizoritë në Siri është vënë në krye të pushtimit të Ukrainës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!