Apple po planifikon të nxjerrë në shitje AirPods Pro vitin e ardhshëm.

Kjo është një lëvizje që mund të ndihmojë Apple të vazhdojë të rritë biznesin e saj “Wearables, Home and Accessories”, i cili raportoi 6.45 miliardë dollarë të ardhura tremujorin e fundit, e cila është rritur 16% në krahasim me të njëjti tremujor në 2019, raporto “CNBC”, transmeton lajmi.net.

Shitjet përfshijnë AirPods, Apple Watch, Apple TV dhe aksesorët si mbrojtësit dhe karikuesit.

Kompania ndaloi përfshirjen e kufjeve me tela me iPhone të saj të ri, që do të thotë se më shumë njerëz mund të blejnë kufjet pa tela të Apple si zëvendësim.

Ju pëlqen!

Apple nuk iu përgjigj kërkesës për koment rreth kësaj.

AirPods të rinj të rregullt thuhet se duken të ngjashëm me modelin aktual të AirPods Pro, me një bisht më të shkurtër.

Apple po synon t’i nisë ato sa më shpejt që në gjysmën e parë të vitit 2021.

Apple mund të anuloj shitjen e AirPods Pro i ri.

Lexo po ashtu:  Ku të futëm, s’gjej vend tjetër, Ku të qesh e ku të qaj?

Duken të ngjashme me Samsung Galaxy Buds Live që dolën në shitje në fillim të këtij viti.

Sidoqoftë, dizajni i ri ka rezultuar sfidues dhe kompania mund të qëndrojë në një model më klasik, tha raporti.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!