Apple pritet të organizoj një ngjarje në fund të marsit dhe një nga pajisjet që mund të prezantohet është AirPod të gjeneratës së dytë.

Ndërsa gjithçka është ende në fazën e zhurmës, Applesfera raporton që burimet në zinxhirin e furnizimit morën një dokument duke vënë në dukje se AirPods fillestare do të ndërpriten në mars.

Faqja e internetit spekulon se kjo është për shkak se AirPods 2 mund të lansohet këtë muaj, ndoshta për të dalë në shitje vetëm disa ditë pas ngjarjes së zbulimit.

Ju pëlqen!

Ndërkohë që Apple ka mbetur krejtësisht e heshtur në çdo gjë që ka të bëjë me AirPod-ët e ri, @OnLeaks zbuluan në shkurt se “AirPods të ri me ngjyra të reja” priten këtë vjeshtë, ndoshta së bashku me gjeneratën e iPhone 2019.

Nga ana tjetër, ajo që Apple mund të prezantojë në ngjarjen e marsit është një pajisje të re të ngarkimit pa tel për AirPods që do të mbështeste gjithashtu modelin e gjeneratës së parë.

Lexo po ashtu:  Është epoka e narcizistëve

Deri në këtë pikë, shumë pak dihet për ngjarjen e Apple në mars, por fabrika e thashethemeve spekulon se kompania mund të shfaq edhe një iPhone SE të gjeneratës së dytë. 

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!