Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar vendimin e fundit të Këshillit të ministrave të Evropës për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Këshilli i Ministrave të Bashkimit Evropian e ka miratuar në lexim të parë liberalizimin e vizave për Kosovën. Kjo çështje tani ka mbetur të miratohet edhe në seancën plenare të Parlamentit Evropian dhe pritet që më 1 janar 2024 vendit tonë t’i hiqet regjimi i vizave.

Ahmeti thotë se për natën e dytë të Vitit të Ri 2024, mërgata duhet të bëhet gati për pritje të mysafirëve.

Ju pëlqen!

“Nata e dytë e vitit të ri dihet ku. Diasporë: përgatitu për mysafir!”, shkruan ai në një status në Facebook.

Lexo po ashtu:  "Sot duhet ta kemi qeverinë Kurti "
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!