Agjencia ruse e lajmeve TASS: Kryeministri shqiptar do të vizitojë Moskën me 26 shkurt! Pritet takim me Sergey Lavrov

Kryeministri shqiptar Edi Rama do të vizitojë Moskën me 26 shkurt. Kjo njoftohet nga agjencia ruse e lajmeve TASS që citon ambasadën shqiptare në Rusi si burim për këtë lajm.

Vizita e kryeministrit shqiptar në Rusi bëhet në kushtet kur Shqipëria është kryesuese e OSBE-së.

Ju pëlqen!

“Axhenda është duke u miratuar tashmë” citohet ambasada. Agjencia shkruan se pala shqiptare pret që kryeministri shqiptar të takohet me ministrin e jashtëm rus Sergey Lavrov.

Burimi origjinal: https://tass.com/world/1119881

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!