Ish zëvendësministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi përmes një postimi në facebook ka lavdëruar punën e Qeverisë në të cilën ai bënte pjesë sidomos për koncept dokumentin për zvogëlimin e barrierave administrative( dmth bërja me e lehtë e jetës së qytetarëve duke zvogëluar numrin e dokumenteve dhe procedurave).

Abazi ka thënë se në atë kohë ministri Agim veli kishte thënë se qytetarët duhet të paguajnë për të mbushur arkën e shtetit dhe kjo sigurisht sipas tij kishte qenë deklaratë tronditëse.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Në mbledhje e qeverisë Kurti ku u shqyrtua dhe u miratua koncept dokumenti për zvoglimin e barrierave administrative( dmth bërja me e lehtë e jetës së qytetarëve duke zvogëluar numrin e dokumenteve dhe procedurave) ministri Veliu tronditi duke thënë që është gabim të hiqen barrierat se siç tha ai “qytetarët duhet të paguajnë për të mbushur arkën e shtetit”. Sigurisht tronditëse se si mendojnë me i hy qytetarit në xhepin e tyre por ajo po duket asgjë kur shef sot se si në fakt as që kanë brengosjen më të vogël për jetën e njerëzve.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!