Nuk jam i mërzitur pse më ke tradhëtuar, por sepse nuk do të mundem të kem më kurrë besim tek ti! – (Jim Morrison)

Dashuria nuk vdes kurrë për arsye natyrale. Dashuria vdes sepse nuk dimë të furnizojmë me ujë burimin e saj. Vdes nga verbëria, gabimet dhe tradhëtitë. Vdes nga sëmundje dhe plagë, vdes nga lodhja, nga gërryerja ose monotonia.  – (Anaïs Nin)

Nga një statistikë rezulton se 50% e italianëve kanë një marrëdhënie jashtëmartesore. E di çfarë do të thotë kjo? Që nëse nuk je ti, është gruaja jote! (Daniele Luttazzi)

Ju pëlqen!

Ka burra që besojnë aq shumë tek familja, sa që kanë dy. (Anonim)

Të dashur burra. Po gratë tuaja e dinë që jeni beqarë? (Manuela Reich)

Tradhëtia nuk është një aksident. Të biesh nga biçikleta është një aksident. Nuk mund të pengohesh e të biesh mbi një vaginë. – (Anonim)

Po e përsëri dhe përsëris, kush dashuron nuk tradhëton. (Mina)

Mos tradhto atë që të buzëqesh, mund të ketë vdekjen në shpirt e po të dhuron jetën. – (Jim Morrison)

Lexo po ashtu:  Ka lindur e para pula, apo veza?

Një grua që duam, rrallë mjafton për të gjitha nevojat tona, e mashtrojmë me një grua që nuk duam. – (Marcel Proust)

Të rinjtë do dëshironin të ishin besnikë por nuk munden, të moshuarit do dëshironin të ishin tradhëtarë, por nuk munden. (Oscar ëilde)

Mund të jesh i dashuruar me disa persona njëkohësisht, me të gjithë me të njëjtin shpirt, pa tradhëtuar asnjë, zemra ka më shumë dhoma se sa një bordello. (Gabriel Garcia Marquez)

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!