Zëvendëskryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç kërkoi sot që imuniteti i Petar Ivanoviç, ish-Ministri i Bujqësisë dhe, siç deklaroi ai, aktori kryesor në aferën me Fondin Abu Dhabi, të hiqet sa më shpejt të jetë e mundur.

Abazoviç konfirmoi në llogarinë e tij në Tëitter se ish-drejtori i IRF Zoran Vukcevic u arrestua si pjesë e çështjes “Fondi Abu Dhabi”, për çështje korruptive.

“Arrestimet e disa personave kanë filluar si pjesë e çështjes së Fondit Abu Dhabi, në të cilën buxheti u dëmtua nga disa dhjetëra miliona euro” shkruan Abazoviç.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.