Në ndeshjen e fundit, futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, ka shënuar një super gol për Real Sociedadin në ndeshjen si mysafir me Real Betisin.

Duhet theksuar se Sociedadi e fitoi takimin 0-3, por goli i tretë dhe i fundit në këtë duel u shënua nga Januzaj në minutën e 88-të të takimit.

Deri te momenti i golit, Januzaj bëri një vrapim fantastik, derisa me një goditje të bukur e mposhti portierin kundërshtar.

Ju pëlqen!

Real Sociedadi i Adnan Januzajt me këtë fitore është në vendin e parë në La Liga momenta.

 

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.