Aktori dhe veprimtari Adem Mikullovci kishte refuzuar flamurin e Kosovës, i njohur edhe si flamuri i Ahtisarit.

Artisti i madh i kombit shqiptar, patrioti dhe politikani e tha këtë të vërtetë në një emision në Radiotelevizonin e Kosovës, shkruan MekuliPress.com

Ai ka thënë se ky është flamur artificial dhe se flamuri ynë është ai kuq e zi.

Adem Mikullovci i madh e shtynë me dorë dhe e thotë të vërtetën e madhe: «Ky është flamur artificial. Flamuri ynë është ai Kuq e Zi«

Ju pëlqen!

 

Shiko videon më poshtë:

 

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.