Klubi italian, Milan janë në bisedime me portierin e tyre, Gianluigi Donnarumma për të nënshkruar një kontratë të re, raporton “Corriere della Sera”. Kontrata aktuale e 21 vjeçarit përfundon në fund të këtij edicioni dhe thuhet se klubi i Milanit janë gati t’i ofrojnë një pagë prej 6 milionë eurosh në vit plus bonuset duke shpresuar se do ta bindin Donnarumman të qëndroj me ta.

“Rossonerët” nuk mund t’i përballojnë kërkesat e portierit të tyre i cili po kërkon 10 milionë euro në vit shkaku i pandemisë Covid-19.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.