Kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Abu Dhabi ka vendosur që të ia urojë Kosovës ditën e pavarësisë në mënyrë të veçantë.

Në një nga ndërtesat, në mënyrë vizuele, paraqitet flamuri i Kosovës.

Përveç Abu Dhabit, edhe Ankaraja e Stambolli sonte ia uruan Kosovës pavarësinë në mënyrë interesante.

Ju pëlqen!

Stambolli i veshi me ngjyra të Kosovës dy urat gjigante, kurse kulla e Ankaras sonte po ndriçonte me ngjyra të flamurit të Kosovës.

Lexo po ashtu:  Restaurimi e shpëton nga shembja Mullirin e Bajram Currit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!