Grupi legjendar ABBA u rikthye të premten me albumin e ri “Voyage”, rreth 40 vjet pas ndarjes. Agnetha, Bjorn, Benny dhe Anni-Frid, që bëjnë akronimin ABBA, e kishin publikuar albumin e fundit, “Visitors”, në vitin 1981.

Pas vitesh spekulime, grupi njoftoi ribashkimin në shtator dhe lançoi dy këngë: “I still have faith in you” dhe “Don’t shut me down”.

Albumi me 10 këngë nuk është e vetmja risi e grupit. Ata do të zbulojnë edhe avatarë dixhitalë – të quajtur “ABBAtars” – në një koncert në Londër në maj, që ngjajnë me atë që kanë qenë në vitin 1979.

Ju pëlqen!

Hologramet janë produkt i një projekti shumëvjeçar, të krijuar në partneritet me një kompani me efekte speciale të krijuesit të Star Wars, George Lucas. Ato do të zbulohen në maj.

 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.