Abazi: Prokuroria urgjentisht ta marrë në pyetje Thaçin

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, i ka bërë thirrje Prokurorit të Shtetit që ta marrë në pyetje presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Abazi është pyetur ta komentojë deklaratën e sotme të Thaçit rreth letrës kërcënuese për kryeministrin në detyrë të vendit, Albin Kurti, i cili, sipas presidentit, vetë e ka shkruar atë.

Ju pëlqen!

“Një njeri që mban pozitën e Presidentit nuk mund të bëjë deklarata të pabazuara”, është shprehur Abazi në Klan Kosova.

“Nuk ka urgjencë më të madhe se veprimi i Prokurorisë për t’i marrë deklaratat e presidentit”, ka thënë Abazi.

Sipas tij, Thaçi duhet të pyetet edhe rreth atyre që di për pretendimin e ish-presidentit, Behgjet Pacolli, se ka qenë i kërcënuar nga një sulm terrorist.

“Prokurori i Shtetit ta marrë në pyetje për këto informacione”, ka thënë Abazi.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!