Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e LVV-së, Haki Abazi, pas ftesës së kryeministrit Avdullah Hoti për takim me liderët e partive për të diskutuar rreth dialogut me Serbinë, këtë të fundit e ka quajtur “kukull të lojërave të pasmesnatës”.

Sipas Abazit, Hoti nuk është lider, duhet të jetë i tillë për t’i ftuar në takim liderët e partive politike në vend, përcjell “Zeri.info”

“Duhet të jesh lider për të ftuar liderë e jo kukull e lojërave të pasmesnatës”, shkruan Abazi.

Ju pëlqen!

Për refuzimin e ftesës së kryeministrit nga ana e LVV-së është deklaruar edhe zëdhënësi i kësaj partie, Arlind Manxhuka, si dhe nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci.

Lexo po ashtu:  "Ku shkoi pasuria e shqiptarëve" - Përse u shkatërruan uzina, fabrika dhe ndërrmarje ? Si u prenë agrume dhe ullishte ? Çeku i bardhë, terapia e shokut, shtytja e vendeve fqinjëve...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!