Në një konferencë shtypi këtë javë, Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) njoftoi një përfundim befasues: koronavirusi mund të transmetohet përmes paketimit të ushqimit të ngrirë.

“Ne e dimë që virusi mund të zgjasë dhe të mbijetojë në kushte që mund t’i gjejmë në mjedise të ftohta dhe me dëborë”, thotë Peter Ben Embarek, një shkencëtar që udhëhoqi ekipin e OBSH-së në Kinë ku hetoi shkakun e pandemisë së virusit koronavirus.

Embarek tha që shkencëtarët duhet të hetojnë mënyrat e mundshme të transmetimit të mëtejshëm – dhe se mishi i ngrirë, siç është mishi i egër i ngrirë, mund të ketë shkaktuar shpërthimin e epidemisë vitin e kaluar në dyqanin e prodhimeve të detit Huanan në Wuhan, Kinë, shkruan NPR.

Ju pëlqen!

“Ne kemi parë gjithashtu mish të egër dhe prodhime deti të strehuara në Huanana dhe disa prej tyre ndoshta janë ‘të infektuara’”, thotë ekologu Peter Daszak, i cili ishte gjithashtu pjesë e ekipit të OBSH-së.

“Sidoqoftë, shumë gjëra të tjera po ndodhin këtu,” shtoi ai.

Daszak thotë se shpërthimi i pandemisë mund të ketë qenë për shkak të një infeksioni të shitësve dhe blerësve.

“Ne ndjekim çdo teori dhe përpiqemi të kemi një pamje të gjerë të të gjithave.”

Shkencëtarët kinezë kishin shtatë raste të lidhura me shpërthimin e virusit në vend vitin e kaluar për shkak të paketave të ngrira të mishit ose prodhimeve të detit. Në fund të fundit, shpërthimi i COVID në Pekin verën e kaluar u faturua në një treg të madh me shumicë të quajtur treg Xinfadi.

Shkencëtarët gjetën një “mostër të gjallë” të koronavirusit në paketimin e merlucit të ngrirë. Ata gjithashtu gjetën shenja të virusit brenda paketimit, tha Daszak, duke sugjeruar që paketimi mund të ketë qenë “infektuar” atje ku ushqimi ishte paketuar.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!