Thuhet se peshqit nuk flenë sepse nuk mund të mbyllin sytë. Po sa e mundur është kjo?

Në të vërtetë është si të mendosh se njeriu nuk mund të flejë, sepse nëse nuk përdor pambuk ai nuk mund të mbyllë veshët.

Gjumi i peshkut praktikisht nuk shqetësohet nëse drita godet retinën e syrit.

Ju pëlqen!

Shumë peshq bëjnë dremitje të shkurtër gjatë ditës ose natës dhe periudha e pushimit njihet sepse ata ndalojnë aktivitetin.

Disa lloje kanë një aktivitet të vrullshëm para gjumit.

Disa fshihen nën rërë, ndërsa disa të tjerë flenë me bark lart.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.