Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri në një debat televiziv kishte thënë “Nga koha e Ethem Çekut, kur kanë hyrë partizanët e dytë”, shprehje kjo që është pranuar si fryerje nga Organizata e Veteranëve të Luftës në Pejë.

Për këtë ata kanë dalë edhe në protestë ku kanë thënë se nuk është hera e parë që kryetari i kësaj komune, Muhaxheri ka etiketuar ushtarët e lirisë.

Me parulla në duar ata kanë protestuar para objektit të komunës për ta kundërshtuar gjuhën e Muhaxherit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!