Sipas disa studimeve të mëparshme thuhej se me rritjen e temperaturave mbi 25 gradë celcius do të ulej munësia për të marrë koronavirusin. Sipas studimeve të fundit, kjo hipotezë bie poshtë. Ju mund ta merrni virusin pavarësisht temperaturave të larta apo motit. Shtete që kanë temperature të larta kanë raportuar raste të prekurish me koronavirus.

Kështu që hapat më të mirë parandalues mbeten larja e shpeshtë e duarve, shmangia e prekjes se hundës, gojës dhe syve dhe qëndrimi brenda në shtëpi.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!