Njerëzit që kalojnë shumë orë në ditë të ulur në një karrige, duket t’i kushtojnë një vëmendje të madhe shpinës së tyre.Kontraktimi i muskujve mund t’ju bëj të ndiheni të lodhur, madje edhe të ndjeni herë pas herë dhimbje.Kjo është arsyeja se përse duhet t’i dedikoni vetes suaj minimumi 5-10 minuta dhe të bëni disa ushtrime të thjeshta.Këto ushtrime mund t’i bëni çdo ditë pas një pune të lodhshme.

Lexo po ashtu:  Si të lehtësoni dhimbjet e qafës nga artriti psoriatik?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!