A është lidershipi diçka me të cilën njerëzit lindin natyrshëm? Kjo është një pyetje që ka sjellë shumë debate por në qoftë se përfundoni në një pozicion udhëheqës pyetja e vërtetë që ja vlen të bëni është, a jeni ju një lider që ia vlen të ndiqet? Bëjini vetes tuaj këto pyetje dhe në varësi të përgjigjes do të zbuloni të vërtetën.

1.Udhëheqësit e fortë kanë një sistem operativ, a jeni ju të tillë?

2.Udhëheqësit efektivë vendosin “llogaridhënie nëpërmjet pasojave”

Ju pëlqen!

3.A jeni të drejtë, deçiziv dhe të drejtpërdrejtë?

4.A e keni aftësinë për të për të qenë vendimtar dhe të drejtpërdrejtë?

5.A I vendosni të tjerët të parët duke vendosur që vetë të ‘hani” të fundit?

6.A e keni të qartë se pronësia nuk është e barabartë me udhëheqje?

7.A e dini se sa gjë e keqe është ushqimi i egos suaj?

8.A jeni në gjendje të formoni një gjeneratë tjetër liderësh?

SCAN

Lexo po ashtu:  I varuni i këndon lirisë/ »Gjatë t’ashtuquejtunit  “akcion për mbledhjen e armëve’’, i torturuem për me dorëzue pushkën që nuk e kishte –e vari vetën nji njeri… «
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!