Për lexuesit e vet, MekuliPress, sot sjellë 8 fjalë që ju si prind duhet t’u thoni çdo ditë fëmijëve tuaj

1-‘’Të dua’’ Thuajeni se herë të dëshironi.

2- ‘’Më pëlqen kur…..’’ Flisni rreth aspekteve pozitive të sjelles së tyre.

Ju pëlqen!

3- ‘’Ti më bën të lumtur’’ Kjo i bën ata të ndjehen të vlerësuar.

4- ‘’Jam krenar për ty’’  Ata kanë dëshirë të dëgjojnë që kanë bërë një punë të mirë edhe kur është e vështirë.

5- ‘’Je i veçantë’’ Tregojuni fëmijëve se forca e tyre është veçantia e tyre.

6- ‘’Kam besim tek ti’’ Ndërtimi i një themeli mbi marrdhënie besimi, rrit një përson të ndershëm.

7- ‘’E di që ti mund t’ia dalësh’’ Kjo gjë i inkurajon fëmijet që të mos heqin dorë nga gjërat.

8-‘’Jam shumë mirënjohës për ty’’ Kjo mund të jetë dita më e mirë për ta, kur dëgjojnë këtë nga prindërit e tyre.

Lexo po ashtu:  Këngë për fëmijë: Hapa dollapa
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!