Policia e Kosovës njofton se brenda 24 orëve kanë ndodhur 71 aksidente.

Sipas raportit policor një aksident me fatalitet, 31 aksidente me të lënduar dhe 39 aksidente me dëme material.

Në raport thuhet se janë shqiptuar 942 tiketa trafiku, ndërsa janë arrestuar 23 persona, ku 15 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe pesë në vuajtje të dënimit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!