Nëse doni të keni një jetë të gjatë dhe të shëndetshme, tregohuni të kujdesshëm për çdo rast. Shpesh simptomat me dhimbje paralajmërojnë për sëmundje të rrezikshme. Këto 7 dhimbje nuk duhet të injorohen nga burrat.

Dhembja e papritur në ije

Nëse ndjeni sikur ju ka goditur dikush me shkelm, por dhembja nuk është edhe aq e madhe, mund të keni atë që quhet përdredhje testikulare.

Ju pëlqen!

Nëse arrini ta kapni brenda katër deri gjashtë orëve, mund të shpëtoni testikulin, nëse e kapni pas dymbëdhjetë deri në njëzet e katër orë, mund ta humbisni atë.

Një tjetër shkak mund të jetë infeksioni në zonën ku ruhet sperma. Për të shpëtuar nga kjo gjendje duhet të kryeni një operacion kirurgjik. Nëse është një infeksion mund ta kaloni me antibiotikë.

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!