Burrat priren të jenë më tepër selektivë kur bëhet fjalë për të marrë angazhime në dashuri. Kur ata me të vërtetë duan të kenë diçka serioze, ata patjetër do të zgjedhin pretendenten shumë mirë, përpara se të fillojnë një marrëdhënie.

Me këtë në mendje, më poshtë disa profile femrash, me të cilat burrat shmangin lidhjen.

Gruaja që përpiqet të ndryshojë mënyrën e tij të të jetuarit

Ju pëlqen!

Burrat vështirë se mund të bashkëjetojnë në harmoni me dikë që dëshiron ta ndryshojë atë gjatë gjithë kohës. Ky lloj i sjelljes tenton t’i bezdisë si burrat ashtu edhe gratë, kështu që kur njerëzit përballen me dikë që nuk mund ta pranojnë mënyrën e tyre të të qënit, ata zakonisht ikin pa u dhënë një shans të dytë.

Gratë që shfaqen superiore

Gjatë kontakteve të para, burrat gjithashtu mund të tërhiqen nga ky lloj gruaje, por me kalimin e kohës, kjo lloj personaliteti tenton të bëhet e mërzitshme. Do ta bëjë të ndihet si një i çmendur përballë saj.

Lexo po ashtu:  Suksesi i burrit varet nga gruaja me të cilën martohet dhe anasjelltas!

Gruaja thashethemexhie

Të flasësh me partnerin dhe të kesh shumë miq është krejtësisht ndryshe nga të qenit një thashethemexhie e radhës. Ata zor se duan të jenë me një grua që di gjithçka, për të gjithë.

Gruaja e të tjerëve

Gjithmonë krahason burrin e saj me burrat e shoqeve, fqinjëve, të afërmve e kështu me radhë. Ajo e bën partnerin e saj të besojë se ai nuk është njeri i mjaftueshëm për të, sepse gjithçka që ai bën, rezulton të jetë një lloj konfrontimi destruktiv dhe këmbëngulës.

Një grua që gjithnjë dëgjon nënën e saj

Shpenzimi i të gjithë kohës duke u konsultuar me nënën para se të merrni vendimet tuaja bëhet diçka që shpesh i bezdis burrat.

Gruaja që jeton për ty

Nuk është e ndaluar të duash partnerin, por gjithçka duhet të jetë në masën e duhur, veçanërisht kur përfshin jetën personale dhe intime të çiftit.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!