Por pavarësisht nëse këto trende teknologjike janë këtu për të qëndruar, një tipar do të mbetet përgjithnjë i rëndësishëm: jetëgjatësia e baterisë.

6 telefonët me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë

Nga 5G-ja tek telefonët me ekrane që palosen, kamerat “pop-up” dhe skanerët e shenjave të gishtërinjve nën ekran, ky vit ka qenë shumë dinamikë për smartfonët.

Por pavarësisht nëse këto trende teknologjike janë këtu për të qëndruar, një tipar do të mbetet përgjithnjë i rëndësishëm: jetëgjatësia e baterisë.

Ju pëlqen!

Tashmë që kemi arritur në mesin e 2019-ës mbase ka ardhur koha të hedhim shikimin drejt telefonëve më të mirë në treg. Gjatë një përdorimi mesatar, një telefon zakonisht mban bateri për një ditë të plotë. Por nëse e përdorni rëndë, do tu duhet ta karikoni më shpesh.

Bateritë gjithashtu degradojnë me kalimin e kohës dhe si rezultat edhe jetëgjatësia e baterisë. Prandaj nëse jetëgjatësia e baterisë është një prej nevojave tuja më të mëdha, atëherë duhet të shikoni këto telefonë me performancën më të lartë të saj.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!