Gjyshet tona përdornin hudhër pothuajse në çdo vakt, dimër dhe madje edhe në ilaçet natyrore që bënin,

Hudhra është e pasur me kalium, magnez, natrium dhe allicin, një përbërës ky që mbron trupin nga viruset dhe parandalon përhapjen e infeksioneve. Nëse nuk jeni adhurues i aromës së hudhrës, nuk keni pse ta konsumoni, mjafton ta vendosni nën jastëk para se të shkoni në shtrat dhe aroma e saj do të pastrojë sinuset tuaja dhe do t’ju ndihmojë të hiqni qafe të ftohtin.

Ata që flenë me hudhër nën jastëk nuk vuajnë asnjëherë nga pagjumësia dhe zgjohen gjithmonë me humor të mirë sepse ka një efekt qetësues në sistemin nervor dhe lehtëson shpejt lodhjen dhe tensionin.
Hudhra është provuar prej kohësh që ul nivelin e kolesterolit në gjak dhe ngadalëson zhvillimin e kancerit, duke parandaluar mutacionet e qelizave.

Ju pëlqen!

Hudhra është një ilaç i pazakontë gjatë një epidemie të gripit dhe sëmundjeve të tjera të zakonshme, kështu që vendosni një karafil hudhër nën jastëkun tuaj dhe mbroni veten në kohën e duhur.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!