Ne jemi të njohur për natyrën tonë optimiste dhe dashurinë, por studimet e reja nga Spotify kanë zbuluar të gjitha gjërat e vogla që po stresojnë njerëzit çdo ditë. Nuk po flasim për shqetësimet e mëdha si ngrohja globale, por të gjitha mikrobet e vogla që luajnë me mendjet tona çdo ditë. Këtu janë zakonet kryesore të shqetësimit për secilin nga ne:

67%  shqetësohen sepse nuk flenë mjaftueshëm.  

22% prej nesh shqetësohen për qenin ose macen që kanë lënë në shtëpi vetëm.

Ju pëlqen!

16% prej nesh shqetësohen për mbajtjen gjallë të bimëve që kanë në shtëpi

Ndërsa këto mund të tingëllojnë si gjëra të vogla, studimi zbuloi se 74% prej nesh po i gjejnë problemet e jetës së përditshme gjithnjë e më shumë stresuese. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!