Një vajzë nga Tajvani për pak sa nuk është verbuar si pasojë e përdorimit të celularit.

Miss Chen, 25 vjeç, e kishte përdorur celularin e saj për më shumë se dy vite me maksimumin e ndriçimit. Si pasojë e dëmit që pësoi në sy, Chen tashmë nuk sheh qartë, ka dhimbje në sy si dhe nuk i pushojnë lotët.

Dr. Hong, nga Spitali Universitar ‘Fooyin’, tha se ajo e kishte ekspozuar veten në më shumë se 600 lumen për dy vite me radhë, kur niveli i përditshëm i rekomanduar është rreth 300.

Ju pëlqen!

Sipas tij, kjo praktikë mund të djegë deri në 500 vrima në kornean e syrit.

Sipas mjekut që e vizitoi, ekspozimi i syrit në 600 lumen për vetëm dy orë mund të ketë të njëjtin efekt si ta pjekësh në mikrovalë. /MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Pini ujë me limon për 7 ditë dhe zbuloni ndryshimet e pabesueshme që do të ndodhin me lëkurën e trupin tuaj
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!