Erion Fishti është 23-vjeçari shqiptar që u shpall fitues i programit të gatimit në Sky. Ai fitoi çmimin e parë në Akademinë e Chef Antoninos Cannavaçiuolo dhe nga ai moment ka marrë shumë oferta.

“Në fillim ka qenë pak e vështirë se unë skam qenë ndonjëherë përpara kamerave. Mora pjesë dhe fitova. Është vështirë të konkurosh se këtu ky emër është shumë i njohur. Edhe në Curriculum është një eksperiencë shumë e mirë. Më kanë ardhur shumë oferta pune pas kësaj, por nuk shoh lekun, shoh emrin.

Më shumë specialitet kam peshkun se jam rrit këtu në det në Itali”, ka deklaruar ai.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.