Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, është nominuar për dy çmime në “NME Awards”. Këtë e bëri të ditur përmes disa postimeve që ka ndarë me ndjekësit në llogarinë e saj personale, Instagram. Ajo konfirmoi se është në garë për “Këngën më të mirë në botë” dhe “Këngën më të mirë në Britani” në bazë të video projektit muzikor “Don’t Start Now”, që tashmë u shndërrua në hit me mbi 100 milionë klikime.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!