Ministria e Jashtme e Ukrainës ka ndarë fotografitë e dy vajzave të reja që tha se u vranë në Mariupol.

Yelyzaveta dhe Sonia kishin luajtur personazhin e Lucy në një produksion të “Luanit, shtriga dhe veshjet” në Teatrin Mariupol.

Teatri u përdor si një strehë për civilët derisa u bë objektiv i një sulmi me bombë ruse.

Ju pëlqen!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.