Me 1948 ndodhi ajo qe njihet si Nakba, dita e katastrofës për popullin palestinezë. Në këtë kohë 700 mijë palestineze u dëbuan me dhunë nga shtëpitë e tokat e tyre gjatë Luftës së vitit 1948.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!