Projekti më i madh i infrastrukturës në rajonin e Baltikut për njëqind vjet është duke u zhvilluar.

Projekti Hekurudhor Baltica prej 870 km do të lidhë kryeqytetet e Lituanisë, Letonisë dhe Estonisë me Varshavën dhe pjesën tjetër të Europës, duke lejuar që trenat nga kontinenti të lëvizin pa ndërprerje.

Megjithatë, projekti është simbolik aq sa edhe fizik. Për BE-në, është një deklaratë për kthimin e shteteve baltike në Europë dhe shkëputjen e tyre nga e kaluara e tyre sovjetike.

Ju pëlqen!

Hekurudha do të fillojë në Talin përpara se të kalojë nëpër Pärnu, Riga, Panevėžys dhe Kaunas përpara se të arrijë në kufirin Lituano-Polak; do të ketë gjithashtu një lidhje me Vilnius nga Kaunas.

Pas përfundimit, trenat do të mund të udhëtojnë deri në Baltik nga Polonia, me trenat e pasagjerëve që funksionojnë me shpejtësi maksimale prej 234 km/h.

Ndërsa projekti nuk është i lirë me një kosto të vlerësuar prej 5.8 miliardë euro, analiza kosto-përfitim e projektit parashikon se projekti do të sjellë deri në 16.2 miliardë euro përfitime të matshme.

Kostoja e projektit për vendet baltike është zbutur për shkak të financimit të BE-së deri në 85 për qind të projektit përmes instrumentit të tij Lidhja e Europës Facility (CEF).

Deri më tani, fondi CEF i BE-së ka kontribuar 824 milionë euro në linjën e re. Skema është aq kolosale sa që vetëm ndërtimi i saj pritet të krijojë 13,000 vende pune direkte me kohë të plotë dhe 24,000 vende të tjera indirekte.

Megjithatë, me disa pjesë të projektit tani në ndërtim e sipër, duket e pamundur që skema të godasë pengesat përpara përfundimit të parashikuar në 2026.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!