Pasi shikoi balancën e tij një muaj më vonë vërejti mijëra paundë që i mungonin. Roblox tha se do ta rimbursonte atë.

Një baba i cili kishte paguar në fillim 4.99 paund për vajzën e tij 11 vjeçare për të përdorur një aplikacion, u shokua kur mësoi për një faturë mijëra paundë një muaj më vonë.

72 vjeçari Steve Cumming tha se kishte menduar që ajo pagesë ishte vetëm një herë në kartën e tij të debutit për një kompani quajtur Roblox.

Ju pëlqen!

Pasi shikoi balancën e tij një muaj më vonë vërejti mijëra paundë që i mungonin. Roblox tha se do ta rimbursonte atë.

Roblox është një lojë online multiplayer me 100 milionë përdores në mbarë botën. Veçanërisht është popullor tek fëmijët ndërsa biznesi i modelit të tij konsiston tek blerjet brenda aplikacionit.

Roblox është falas për tu shkarkuar por përdoruesit mund të shpenzojnë duke luajtur.

Fatura marramendëse ishte gjeneruar gjatë periudhës së izolimit. Kur ishte kyçur në llogarinë e tij bankare një muaj më vonë kishte vërejtur që mungonin 4,642 paundë.

Lexo po ashtu:  Rilindja kombëtare, Shkronjat shqipe të Naum Veqilharxhit

Ai i kishte telefonuar bankës për të anuluar kartën.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!