Policia e Kosovës ka dhënë detaje për zjarrin që ka kapluar sot një banesë në Ulpianë, shkruan Gazeta Express.

Zëdhënësja e Policisë në rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti i ka thënë Expressit se 11 persona janë lënduar, e gjashtë prej tyre janë duke u trajtuar në QKUK.

“Sot rreth orës 09:30, policia ka marrë informatën se ka shpërthyer një zjarr në një banesë në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Deri tani gjashtë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore, një nga ta është dërguar në QKUK- Prishtinë, për trajtim mjekësor, ndërkohe që 5 te tjerët tretmanin e kanë marrë në vend ngjarje ( probleme me frymëmarrje nga tymi). Zjarri është lokalizuar dhe aktualisht policia në bashkëpunim me zyrtarët relevant nga institucionet përkatëse, po punojnë për të sqaruar të gjitha rrethanat të cilat kanë ndikuar në shkaktimin e këtij rasti”, ka thënë Ahmeti./GazetaExpress/

Lexo po ashtu:  Kancelari gjerman: Rusët sulmojnë shkolla dhe spitale, jemi pa fjalë! Armëpushimi i domosdoshëm
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!