Kur një grua papritmas hesht do të thotë se diçka nuk është në rregull. Nëse kjo po ndodh me një person shumë të afërt me ju në këtë moment, mund të jetë interesante për ju të zbuloni se cilat janë arsyet pse një grua hesht.

Sepse heshtja është një thikë me dy presa dhe kur vjen, e ka një kuptim. Dhe nëse gratë janë të gjitha mrekullisht të ndryshme, ato kanë një ngjashmëri: ato heshtin për t’ju dhënë një paralajmërim. Tani është radha juaj të zbuloni se çfarë do të ndodhë.

DO TE NDRYSHOJË RRUGË

Ju pëlqen!

T’i japësh dorë të lirë zemërimit dhe ta lësh gojën të thotë pikërisht atë që mendon, është padyshim më e kollajtë. Por një grua që dëshiron të ndryshojë rrugën e saj nuk do ta ulë kurrë veten në këtë nivel, pavarësisht zemërimit që ndjen, ajo do të zgjedhë të heshtë.

PO KALON VËSHTIRËSI

Ajo është e sëmurë, është e lënduar dhe thjesht dëshiron të jetë vetëm për të lëpirë plagët e saj. Ajo e di se vetmia do ta përqafojë në një shtrëngim ngushëllues që do ta çlirojë nga problemet dhe mendimet shkatërruese dhe më pas do të ndihet më mirë.

Lexo po ashtu:  Studimi: Femrat e martuara konsumojnë më shumë alkool se beqaret

ËSHTË E PAVARUR

Ndoshta në të kaluarën ajo u është drejtuar disa miqve për këshilla. Por ajo ka mësuar se sugjerimet më të mira nuk mund të bëhen nga të tjerët. Drita në fund të tunelit do të ndizet vetëm kur ajo vendos ta bëjë këtë, sepse ajo e di mirë se ka forcën për të përballuar atë që fati i ka vendosur përpara.

KA MBARUAR

Mjaft, për të nuk ka asgjë më të vlefshme për të luftuar. Dhe si një feniks ajo e di se mund të rilindë nga hiri i saj.

KA NEVOJË PËR JU

Ajo e dëshiron shumë praninë tuaj pranë saj, por për disa arsye ka frikë t’ju kërkojë të jeni pranë saj, sikur ju mund ta refuzoni atë. Por nëse e njihni mirë, mjafton ta shikoni për të kuptuar thellësinë e oqeanit në të cilin po mbytet.

ESHTE E ANGAZHUAR

Heshtja e saj mund të nënkuptojë thjesht se ajo është shumë e zënë me aktivitete të ndryshme dhe të rëndësishme: punë, palestër dhe miq. Asnjë gjë e çuditshme, me të vërtetë!

Lexo po ashtu:  Sartre: “Çfarë bën dhe çfarë mendon gruaja në takimin e parë”

ËSHTË DUKE U SHËRUAR

Ajo zgjodhi betejën e saj dhe kuptoi se si ta trajtonte atë. Dhe e bëri këtë duke filluar nga gjërat e vogla. Tani ajo e di se e ka fitoren në dorë.

I DUHET NJË PUSHIM

Diskutimi i fundit e la atë në copa dhe nuk di si t’i bashkojë përsëri. Jepini asaj kohë dhe lëreni të qetë.

AJO PO MENDON SHUMË

Ajo ka aq shumë shqetësime sa nuk mund të vendosë se cili mund të jetë prioriteti i saj.

NUK DI ÇFARË TË THOTË

Ndoshta arsyeja më e keqe për ju, sepse po kupton që nuk ka asgjë më shumë për të bërë, asgjë për të luftuar. Marrëdhënia juaj ndoshta po përfundon dhe ju ende nuk e keni vënë re.

PO BËHET E FORTË

Pavarësisht se është e shkatërruar nga diçka, ajo e di se ata që e rrethojnë po mbështeten tek ajo. Eshtë plotësisht e vetëdijshme se është shtylla kurrizore e miqve dhe familjes. Dhe kështu mbyll gojën, nuk do që të tjerët ta ndjejnë dhimbjen e saj, sepse dëshiron të ngushëllojë ata që vuajnë.

Lexo po ashtu:  ''Mendoja se e kisha armike, por po gabohesha'' 6 gjërat që mësova nga bashkëjetesa me vjehrrën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!