Sa vjen dhe po rëndohet situata në Capitol Hill, ku më mijëra manifestues pro Trump kanë pushtuat godinën e Kongresit Amerikan, aku ty ku mbahej seanca për certifikimin e Joe Biden si President I Amerikës.

Siç shikohet edhe nga fotot, forcat e sigurisë brenda Kongresit kanë nxjerrë armët, duke kërcënuar protestuesit që të mos futen në brendësi të godinës.

Momenti kur evakuohet Senati

Ju pëlqen!

Ky është momenti kur Senati amerikan ndërpret seancën pasi protestuesit u futën në Kapitol.

Situata mbetet kaotike.

Kongresi ishte mbledhur për të certifikuar fitoren e Joe Biden.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.