“Ekzistojnë dy lloj të njerëzve në këtë botë: ata që duan të din dhe ata që duan të besojnë.”
– Friedrich Nietzsche

“Ti japësh kënaqësi një zemre me  një veprim të vetëm është shumë më e mirë se sa njëqind koka të përulura duke u lutur.”
– Mahatma Gandhi

“Një pesimist është dikush që ankohet për zhurmën kur mundësia troket në derë.”
– Oscar Wilde

Ju pëlqen!

“Arti e pastron nga shpirti pluhurin e jetës së përditshme.”
– Pablo Picasso

“Kur njëra derë e lumturisë mbyllet, një derë tjetër hapet; por shpesh ne shikojm shumë gjatë në derën e mbyllur dhe nuk e shohim që ka qenë e hapur për ne.”
– Helen Keller

“Mos harroni se lidhja më e mirë është ajo në të cilën dashuria për njëri – tjetrin e tejkalon nevojën për njëri – tjetrin.”
 Dalai Lama

“Gjithmonë bëje atë që ke frikë ta bësh.”
– Ralph Waldo Emerson

“I dua ata që mund të qeshin në vështirësi.”
– Leonardo Da Vinçi

“Mos jeto me frikën e vdekjes, por jeto me gëzimin që ke jetuar.”
– Jim Morrison

“Paragjykimet janë ato që budallenjtë i përdorin në vend të arsyes.”
– Voltaire

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!