Paraja është një ndihmë e madhe për transferime, por pronarët e klubeve nuk janë gjithmonë të suksesshëm kur bëhet fjalë për futbollin. Fansat e futbollit e dinë se Sheikh Mansour, i cili është pronari i Manchester City, është pronari më i pasur i një klubi në botë. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që shumica prej më të pasurve kanë arritur të sjellin suksese në klubet e tyre. Këta janë 10 pronarët më të pasur të klubeve të futbollit në të gjithë botën:

Sheikh Mansour – Manchester City – 30 miliardë euro pasuri

Dietrich Mateschitz – RB Leipzig/ Red Bull Salzburg – 26.9 miliardë euro pasuri

Ju pëlqen!

Andrea Agnelli – Juventus – 19.1 miliardë euro pasuri

Dietmar Hopp – Hoffenheim – 18.5 miliardë euro pasuri

Roman Abramovich – Chelsea – 12.5 miliardë euro pasuri

Philip Anschutz – LA Galaxy – 10.1 miliardë euro pasuri

Stan Kroenke – Arsenal/ Colorado Rapid – 8.3 miliardë euro pasuri

Nasser Al-Khelaifi – Paris Saint-Germain – 8 miliardë euro pasuri

Zhang Jindong – Inter – 8 miliardë euro pasuri

Robert Kraft – New England Revolution – 6.9 milionë euro pasuri

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.